Home / Lajme / Botë / Tërmet i fuqishëm, jepet alarmi për tsunami

Tërmet i fuqishëm, jepet alarmi për tsunami

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Talagan në jug të Manilas në Filipine, ndërsa mësohet se lëkundjet kanë qenë të fuqishme.

Siç edhe njofton instituti i tërmeteve të SHBA, lëkundjet kanë qenë të masës 5.9 të shkallës riter. Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 42.7 kilometra dhe 70 kilometër në jug të Manilës.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *