Home / Kryesoret / Tërmet i fuqishëm, tronditet Shqipëria, ndjehet edhe në Maqedoni

Tërmet i fuqishëm, tronditet Shqipëria, ndjehet edhe në Maqedoni

Një tërmet i fuqishëm, sapo goditi Tiranën dhe Shqipërinë qendore para pak minutash.

Sipas Obzervatorit Evropian, tërmeti kishte shkallën 5.2 me epiqendër Lezhën.

Tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoni, në Tetovë.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *