Home / Kryesoret / Tërmeti i ri në mëngjes, është dridhur Prilepi

Tërmeti i ri në mëngjes, është dridhur Prilepi

Në mëngjesin e sotëm në Prilep është dridhur toka. Qytetarët thonë se tërmeti ka ndodhur në orën 7:40. Bëhet fjalë për tërmet në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë, por për momentin nuk ka detaje rreth këtij tërmeti.

Gjatë ditës së djeshme tërmet i fuqishëm goditi Shqipërinë, i cili u ndje edhe në disa qytete të Maqedonisë dhe Kosovës.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *