Home / Kryesoret / Tetë persona janë arrestuar, Çavkovi është larguar nga shtabi operativ i Ministrisë së Brendshme

Tetë persona janë arrestuar, Çavkovi është larguar nga shtabi operativ i Ministrisë së Brendshme

Për ngjarjet e dhunshme të djeshme në Parlament, në të cilën u plagosën disa deputetë, në stacionin policor Gazi Babë janë arrestuar tetë persona, për tëcilët ende po punohet, informoi sot në konferencën për shtyp Ndihmës Sekretari për Marrëdhënie me Publikun dhe Çështjeve Strategjike në Ministrinë e Brendshme, Jordan Lamanovski, duke shtuar se është siguruar video materiali për identifikimin dhe zbulimin e autorëve të mundshëm, njofton TetovaSot.

Lamanovski tha se tani me shtabin operativ në MPB po menaxhon Ministri Agim Nuhiu duke zëvendësuar drejtorin e Byrosë për siguri publike, Mitko Çavkov, i cili deri tani ka qenë udhëheqës i shtabit.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *