Home / Kryesoret / Teuta Arifi mund të tërhiqet nga gara për kryetare komune në Tetovë?

Teuta Arifi mund të tërhiqet nga gara për kryetare komune në Tetovë?

Pas dorëheqjes së Izet Mexhitit edhe për një mandat në krye të Çairit. pritet që edhe Teuta Arifi ta bëjë të njetën gjë. Siç mësohet nga Almakos  BDI  ka realizuar anketa të brendshme për atë se me cilin kandidat BDI do të mund të fitonte Komunën e Tetovës? Këto anketa kanë shfaqur rezultate zhgënjyese për Teuta Arifin.

Rezultati i tillë siç duket  e ka bërë Teuta Arifin të mendojë seriozisht për tërheqjen e saj nga kreu i Komunës së Tetovës, njëjt siç bëri kohë më parë Izet Mexhitit.

Muaj më parë është përmenduar Hajrulla Asani si kandidat i cili mund të fitojë Tetovën nëse kandidohet nga BDI-ja.

Nga ana tjetër nga Lëvizja BESA lakohet emri i doktorit  Nexhmedin Kahremani dhe nga LR-PDSH-ja Adnan Neziri.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *