Home / Lajme / Botë / Theret me thikë për vdekje një ushtar rus

Theret me thikë për vdekje një ushtar rus

Një ushtar rus është therur me thikë për vdekje afër bazës ushtarake ruse në qytetin veriperëndimor të Armenisë, Gyumri.

Ushtari i identifikuar si Dmitry Yalpaev u sulmua nga një civil, i cili më pas u arrestua nga policia armene, njoftojnë autoritetet e ushtrisë ruse, transmeton Express.

Zyra e prokurorit rus ka thënë për agjencinë e lajmeve Interfax se sulmuesi është një vendor i moshës 21-vjeçe.

Një hetim ndaj vrasjes së ushtarit ka nisur dhe të dhënat e para tregojnë se kryerësi ishte motive personale.

Gjithashtu lexo

Bajram Rexhepi një burrështetas i guximshëm – (FOTO & VIDEO)

Homazhe për nder të të ndjerit Bajram Rexhepi janë zhvilluar në hollin e Kuvendit të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *