Home / Lajme / Maqedoni / Thimonier: Kriza në Maqedoni të zgjidhet përmes Kuvendit (Video)

Thimonier: Kriza në Maqedoni të zgjidhet përmes Kuvendit (Video)

Ambasadori i Francës në Shkup, Christian Thimonier, ka deklaruar në TV24 se zgjidhja e krizës politike në Maqedoni duhet të gjendet në Kuvend,

Thimonier ka deklaruar se politikanët duhet patjetër të kenë ndjenjë përgjegjësie, dhe se Kushtetuta nuk mund të interpretohet nga kushdo dhe ashtu siç do.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *