Home / Lajme / Botë / Tifozët e Werderit sulmojnë me ngjyrë autobusin e Hamburgut të Mavrajt (Foto)

Tifozët e Werderit sulmojnë me ngjyrë autobusin e Hamburgut të Mavrajt (Foto)

Një gjest i pahijshëm ka ndodhur sot në Gjermani.

Bundesliga gjermane ka qenë gjithmonë njëri ndër kampionatet më të ndjekura, me tifozëritë e të gjitha skuadrave që kanë mbushur përplot stadiumet.

Kampionati gjerman ka qenë gjithashtu i njohur edhe për rivalitetin e tifozëve dhe skuadrave vetëm brenda fushës, por si duket tani inati dhe rivaliteti ka kaluar edhe jashtë saj, përcjell Telegrafi.

Kjo pasi në ndeshjen e sotme në mes të Werder Bremen dhe Hamburg, skuadra mysafire është sulmuar nga tifozët e vendasve, të cilët e kanë goditur autobusin e tyre me ngjyrë.

Sulmi ndaj autobusit të skuadrës së mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj u godit me të mbërritur këtë pasdite në Werder.

Kështu duket autobusi i Hamburgut pas sulmit me ngjyrë

Megjithatë, mësohet se këto dy skuadra kanë një rivalitet ndër vite dhe njihet edhe si njëri nga derbin e Bundesligas.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *