Home / Lajme / Botë / Tre ditë para zgjedhjeve presidenciale, sulm në Paris

Tre ditë para zgjedhjeve presidenciale, sulm në Paris

Dy oficerë të policisë franceze janë qëlluar me armë zjarri në qendër të Parisit, prej të cilëve njëri ka vdekur.

Sulmi ka ndodhur vetëm tri ditë para rrethit të parë të votimit në zgjedhjet presidenciale të Francës.

Siguria është e lartë para votimit, pasi policia ka thënë se ka arrestuar dy meshkuj të martën, për të parandaluar një sulm terrorist.

Dy të dyshuarit për terrorizëm janë arrestuar në Marsej të martën – policia ka gjetur një arsenal armësh dhe pajisje për krjimin e bombave në banesën e tyre, si dhe një flamur të ISIS’it.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *