Home / Sport / Tre futbollistë të Bayernit fyen gjyqtarin pas ndeshjes, intervenoi policia

Tre futbollistë të Bayernit fyen gjyqtarin pas ndeshjes, intervenoi policia

Real Madridi fitoi në kohën shtesë 4-2 ndaj Bayern Munichut dhe kështu u kualifikua në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Në këtë ndeshje kishte shumë momente për t’u diskutuar pasi gjyqtari Viktor Kassai bëri disa gabime në referim.

Futbollistët e klubit gjerman ishin shumë të nervozuar nga ato pasi besojnë se kanë ndikuar në eliminimin e  tyre.

Gazetari i Marcas, Jose Luis Sanchez‏, i cili ishte në stadiumin Santiago Bernabeu, ka zbuluar se Vidal, Thiago Alcantara dhe Robert Lewandowski dhe kanë nga dhoma e zhveshjes së klubit bavarez dhe kanë fyer gjyqtarin kryesor.

Gjërat kishin shkuar aq larg sa është dashur edhe intervenimi i policisë të ndalojë treshen e lartpërmendur që situata mos të eskalojë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *