Home / Lajme / Botë / Trump befason: Kiminë më të mirë e kam pasur me Merkel

Trump befason: Kiminë më të mirë e kam pasur me Merkel

Edhe pse takimi tyre u duk i ftohtë, Donald Trump është shprehur së fundmi me nota të larta vlerësimi për Kancelaren gjermane.

Presidenti amerikan është shprehur se nga të gjithë liderët botërorë, Merkel ka qenë udhëheqja me të cilën ka ndierë “kiminë më të mirë”.

“Kimitë më të mirë e kam pasur me Merkel. Mendoj se dikush po më thoshte gjithë kohës që të “shtrëngoja duart me të”, por nuk munda ta dëgjoja ”, tha Trump në një intervistë për “AFP”.

“Unë dhe Merkel kemi shtrënguar duart katër herë, gjate takimit tonë”, u përgjigj Presidenti amerikan, kur u pyet për videon e famshme ku shihej duke mos i dhënë dorën kancelares.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori, administrata në dy ndërrime

Pas dy javësh, qytetarët edhe pas orës 16 do të mund të nxjerrin, certifikatën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *