Home / Lajme / Botë / Trump dhe Erdogan takohen muajin e ardhshëm

Trump dhe Erdogan takohen muajin e ardhshëm

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet me homologun e vet amerikan, Donald Trump, në muajin maj, njofton ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu.

Takimi i dy liderëve do të ndodhë para një takimi të aleancës së NATO-s, transmeton Express.

Ndërkohë dje, burime nga presidenca turk njoftuan se Trump i kishte telefonuar Erdoganit për ta uruar për fitoren në referendumin e 16 prillit për zgjerimin e pushtetit të Erdogan.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *