Home / Lajme / Botë / Trump reagon menjëherë pas sulmit në Paris

Trump reagon menjëherë pas sulmit në Paris

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka reaguar menjëherë pas lajmeve për sulm në Paris.

“Duket të ketë ndodhur një sulm tjetër terrorist. Çfarë mund të thuash? Këto s’ndalen kurrë”, ka deklaruar i pari i Amerikës,

Ministria e Brendshme e Francës ka thënë se një polic është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë në qendër të qytetit.

“Sulmuesi është vrarë nga policia dhe zona mbetet e rrethuar”; ka thënë zëdhënësi i Ministrisë

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *