Home / Kryesoret / Truproja që mbrojti deputetët linçohet nga mediat e VMRO-DPMNE, kërkohet burg prej 10 viteve për armën

Truproja që mbrojti deputetët linçohet nga mediat e VMRO-DPMNE, kërkohet burg prej 10 viteve për armën

Aco Angelovski, sigurimi zyrtar i sekretarit të përgjithshëm dhe deputetit të LSDM, Oliver Spasovski kërcënohet nga disa media pro-VMRO-iste me 10 vite burg, pasi që përdori armë në Kuvend, informon INA. 

Sipas nenit 396, Angelovski përballet me dënim me burg në afat prej 3 – 10 vite burg, për shkak të posedimit ilegal dhe përdorimit të armës së zjarrit. Sipas këtyre mediave, dënimi për të rritet pasi që ai ka përdorur armën ndaj turmës së paarmatosur.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *