Home / Lajme / Maqedoni / Tuntev: Deputetët e VMRO-së e gënjejnë popullin

Tuntev: Deputetët e VMRO-së e gënjejnë popullin

Deputeti i LSDM-së Tomislav Tuntev akuzoi se deputetët e VMRO-DPMNE-së e gënjejnë popullin dhe vazhdojnë me opstruksionin e punës së kuvendit, njofton Aktuale.mk

Ju mbroni diçka tjetër, përveç privilegjeve që i keni. A i pyetët qytetarët në vitin 2008 për Ligjin e gjuhëve, apo në vitin 2011 për amnestimin e rasteve të Hagës dhe avancimin e ligjit për gjuhët, theksoi Tuntev

Tuntev deklaroi se kjo e gjithë bëhet me qëllim që të mbrihen milionat në firmat familjare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *