Home / Lajme / Rajon / Turizmi – Kroçerë në Sarandë, qindra turistë të huaj vizitojnë qytetin bregdetar

Turizmi – Kroçerë në Sarandë, qindra turistë të huaj vizitojnë qytetin bregdetar

Një tjetër anije kroçerë ka mbërritur në qytetin e Sarandës. Anija me të paktën 2 mijë turistë në bord do të qëndrojë për disa orë dhe në mbrëmje do të largohet në ujërat e qytetit bregdetar.

Vizitorët e huaj, aktualisht po vizitojnë qytetin e Sarandës si edhe destinacione si Syri i Kaltër apo qyteti antik i Butrintit.

Kroçera angleze do të largohet nga Gjiri Sarandës për të vazhduar turin e saj drejt vendeve të tjera të Mesdheut.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *