Home / Lajme / Botë / Tusk: “BE do të punojë me SHBA-të për t’i dhënë fund tmerrit në Siri”

Tusk: “BE do të punojë me SHBA-të për t’i dhënë fund tmerrit në Siri”

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka thënë se “Sulmi amerikan tregon se ekziston nevoja për përgjigje ndaj sulmit kimik barbar. Bashkimi Evropian do të punojë me SHBA-të për t’i dhënë fund tmerrit në Siri”.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *