Home / Lajme / Maqedoni / Urim i Ivanovit me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve

Urim i Ivanovit me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov dërgoi urim deri te pjesëtarët e komuniteti rom me rastin e shënimit të 8 Prillit – Ditës Ndërkombëtare të Romëve.

Përvojat dhe hulumtimet e përditshme, thekson Ivanov, tregojnë se pikërisht arsimi paraqet parakusht themelor për zgjidhjen e problemeve nga jeta bashkëkohore.

Ivanov në urim thekson se edhe më tej do të kyçet në të gjitha sfidat për tejkalim të përbashkët të paragjykimeve.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *