Home / Lajme / Maqedoni / Urim nga Gruevski me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve

Urim nga Gruevski me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dërgoi urim deri te pjesëtarët e komunitetit romë në Maqedoni me rastin e 8 Prilit, Ditës Ndërkombëtare të Romëve.

“Më lejoni, në emrin tim dhe në emër të VMRO-DMNE-së, të gjithë pjesëtarëve të komunitetit rom, t’ua uroj Ditën Ndërkombëtare të Romëve, 8 Prill. Republika e Maqeodnisë jashtëzakonisht që vlerëson kontributin e komunitetit rom në jetën kulturore, politike dhe ekonomike në shtet”, thuhet në urimin e Gruevskit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *