Home / Lajme / Botë / Ushtria amerikane shoqëron dy bombardues rusë mbi Alaskë

Ushtria amerikane shoqëron dy bombardues rusë mbi Alaskë

Ushtria amerikane ka njoftuar sonte se kanë shoqëruar dy bombardues rusë në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi brigjet e Alaskës.

Sipas Komandës së Marinës amerikane, dy aeroplanë amerikan F-22, të hënën kanë vëzhguar nga afër dy bombarduesit rus Tu-95, si u janë përgjigjur në mënyrë profesionale dhe të sigurt, raporton AP.

Gjithashtu lexo

Trump kërkon ndaljen e ndihmës financiare për Serbinë, ‘shpëton’ Kosova

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump po bënë përpjekje që të reduktojë në mënyrë drastike …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *