Home / Lajme / Botë / Varka përplaset nga trageti, nëna me fëmijët rrezikojnë jetën

Varka përplaset nga trageti, nëna me fëmijët rrezikojnë jetën

Ky është momenti dramatik ku ish-futbollisti anglez, James Beattie, ndihmoi në shpëtimin e dy fëmijëve të vegjël dhe nënës së tyre të cilët ishin brenda një varke e cila  u përplas me një traget.

Ish-sulmuesi i Evertonit dhe Southampton u hodh në veprim kur dëgjoi një grua të thërriste  që ta ndihmonin atë bashkë me fëmijët, pasi varka 25 metra që ajo lundronte po zhytej.

Beattie, 38 vjeç, dhe tre pasagjerë të tjerë hodhën një pengesë për ti ardhur në ndihmë nënës me dy fëmijët e saj. Ata i nxorën nga varka e tyre dhe i morën tek trageti  me të cilin po udhëtonin.

 

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *