Home / Kryesoret / Vazhdon edhe sot mbledhja e nënshkrimeve për fëmijët me nevoja të veçanta në Maqedoni

Vazhdon edhe sot mbledhja e nënshkrimeve për fëmijët me nevoja të veçanta në Maqedoni

Vazhdon aksioni i mbledhjes së nënshrkimeve para Kuvendit, për të ndryshuar ligjet dhe rregullat për të drejtat e fëmijëve me nevoja të veçanta,

Deri tani janë mbledhur rreth 2 mijë nënshkrime, por duhen edhe 10 mijë që kjo iniciativë të rishikohet nga deputetët në Kuvend.

Prindërit e fëmijëve me nevoja të veçanta për tre ditë me radhë kanë qëndruar para Kuvendit në “Parkun e Gruas”, duke kërkuar nga politikanët t’i ndihmojnë ata me problemet me të cilat ballafaqohen.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *