Home / Lajme / Botë / Vdes në Everest alpinisti i njohur -(FOTO)

Vdes në Everest alpinisti i njohur -(FOTO)

Alpinisti zviceran, Ueli Steck ka ndërruar jetë Mount Everest në Nepal, bëjnë më dije turistët nga atje.

Steck ka qenë i njohur si “Makina zvicerane”, por që ngjitja për në Everest ka qenë fatale për të, shkruan BBC.

Ai ka vdekur në përpjekje për tu ngjitur, në një zonë në të cilën ka munguar oksigjeni, transmeton Klan Kosova.

Trupi i tij është tërhequr me ndihmën e helikopterit dhe është nisur për në Kathmandu.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *