Home / Lajme / Maqedoni / Veseli kërkon të ruhet paqja në Maqedoni

Veseli kërkon të ruhet paqja në Maqedoni

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas eskalimit të situatës në Kuvendin e Maqedonisë.

“Jam i shqetësuar me zhvillimet e oreve te fundit ne Maqedoni, te cilat po i percjellim me vemendje te shtuar. Maqedonia eshte nje shtet mik, qe e ka pranuar pavaresine e Kosoves. I bejme thirrje faktorit politik qe te ruaj paqen dhe stabilitetin. Eshte ne interesin e te gjithe popujeve ne rajon qe te ruhet stabiliteti si dhe që krizat te zgjidhen me mjete politike” (sic.), ka shkruar Veseli në profilin e tij në Facebook.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *