Home / Lajme / Maqedoni / VIDEO/ Zjarrfikësit në aksion më ndryshe: Shpëtojnë një mace

VIDEO/ Zjarrfikësit në aksion më ndryshe: Shpëtojnë një mace

Para disa ditësh zjarrfikësit kanë qenë mjaft të angazhuar për të lokalizuar zjarret të cilët kanë shpërthyer në kohën e fundit në rajonin Shkupit, Kumanovës dhe qyteteve tjera të Maqedonisë.

Por, ata gjatë ditës së djeshme kanë qenë në një aksion më ndryshe, të cilin e mbaruan me sukses. Zjarrfikësit shpëtuan një mace, e cila për dy orë qëndroi në majë të shtyllës elektrike në Lisiçe të Epërme,

Ekipi i zjarrfikësve të Bashkisë së Shkupi ndërhyri pas sinjalizimit nga qytetarët e trishtuar. Falë zjarrfikësve dhe qytetarëve, macja me sukses zbriti nga shtylla elektrike.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *