Home / Lajme / Kronika e zezë / Vihet në pranga personi që mashtronte qytetarët duke u premtuar viza

Vihet në pranga personi që mashtronte qytetarët duke u premtuar viza

Në qytetin e Ferizajt është arrestuar një person për mashtrim dhe falsifikim të dokumenteve.

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në rajonin e Ferizajt është vënë në pranga një i dyshuar që ka mashtruar qytetarët duke u premtuar viza pune në Gjermani, njofton Policia e Kosovës, transmeton Klan Kosova.

Më urdhër të gjykatës kompetente është bastisur banesa e tij ku janë gjetur dhe konfiskuar, dy vula te firmës se tij te cilat dyshohet se janë te falsifikuara , printer, skaner, kartela te ndryshme bankare dhe dokumente te ndryshme.

Pas intervistimit, i dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Gjithashtu lexo

Aksident I rëndë afër fshatit Odër, ka edhe të vdekur

Aksident I rëndë afër fshatit Odër, ka edhe të vdekur   Një aksident I rëndë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *