Home / Showbiz / Vjosa Emini, këngëtarja e muzikës popullore që punon në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies sociale (Foto)

Vjosa Emini, këngëtarja e muzikës popullore që punon në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies sociale (Foto)

Këngëtarja Vjosa Emini, tash e shumë vite merret me kultivimin e muzikës popullore, gjersa duket se ky nuk është profesioni i vetëm i saj.
Ajo punon edhe si zyrtare për të drejtat e njeriut në Ministri të Punës dhe Mirëqenies sociale.
Vjosa shquhet për bukurinë dhe elegancën e saj, gjersa vazhdon të mbetet beqare.

Për të gjithë ata që nuk e njohin, Vjosa është motra e deputetes së LDK-së Njomza Eminit, njëherësh edhe motra e këngëtares Adelina Emini. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *