Home / Lajme / Rajon / Vladimir Putin uron zgjedhjen e Aleksander Vuçiq për president

Vladimir Putin uron zgjedhjen e Aleksander Vuçiq për president

Presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar Aleksandar Vuçiq për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale në Serbi.

“Pikat tuaja bindëse ishin për fitoren e gjerë të mbështetjes popullore, përpjekjet tuaja që synojnë zgjidhjen e detyrave urgjente ekonomike dhe sociale, me të cilën Serbia po përballet, si dhe për zbatimin e një politike të jashtme kuptimplotë dhe të ekuilibruar”, thuhet në urimin e presidentit rus, transmeton Indeksonline.

Putin ka thënë gjithashtu se Rusia është një mbështetës i fortë i Vuçiq dhe i forcimit të marrëdhënieve miqësore midis dy vendeve.

Gjithashtu presidenti rus ka deklaruar se është i bindur se aktiviteti i Vuçiq-it, si kreu i shtetit do të kontribuojë në zhvillimin e mëtejshëm të partneriteti strategjik ruso-serb për të mirën e të dy popujve.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *