Home / Lajme / Kronika e zezë / Vlorë, gjenden të vdekur dy peshkatarët

Vlorë, gjenden të vdekur dy peshkatarët

Në ujërat e lumit Vjosë u gjetën trupat e pajetë të dy peshkatarëve të zhdukur mbrëmjen e së dielës. Elson Këri, 37 vjeç dhe Lorenc Doko, 32 vjeç dyshohet se janë mbytur pranë grykëderdhjes së Vjosës

Delta Force dhe Policia Kufitare kanë kërkuar prej mëngjesit, pasi mbrëmë i ndërprenë kërkimet pa rezultat.

Kërkimet me polumbarë dhe anije nisën pasi u lajmëruan nga familjarët e tyre, se dy peshkatarët ishin nisur për peshkim me barkë me lopata dhe nuk ishin kthyer në shtëpi, raporton Tch.

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *