Home / Kryesoret / VMRO-DPMNE: gjuha shqipe kurrë në gjithë Maqedoninë

VMRO-DPMNE: gjuha shqipe kurrë në gjithë Maqedoninë

“Maqedonia nuk do të ketë dy gjuhë zyrtare në gjithë territorin. Bankënotat nuk do të jenë në dy gjuhë dhe nuk do të ndryshohen”, theksoi sot përmes një komunikate VMRO-DPMNE.

Sipas partisë së Gruevskit, nuk do të ndryshohet as stema, as flamuri, as emri, por nuk do të ketë as rezolutë për gjenocid, dhe kundër  federalizimit apo kantonizimit.

“Nuk do të realizojnë elemente të Deklaratës së Tiranës, për shkak se qytetarët e dënuan dhe nuk kanë votuar për atë”, thuhet në kumtesën e VMRO-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *