Home / Kryesoret / VMRO-DPMNE: “LSDM” po shkel shtetin dhe ofendon popullin

VMRO-DPMNE: “LSDM” po shkel shtetin dhe ofendon popullin

VMRO-DPMNE-ja përmes një kumtese ka reaguar ndaj kumunikatës së LSDM-së në të cilën thuhet se së shpejti do të ketë qeveri të re dhe kryetarë të ri të Kuvendit.

Nga partia në pushtet thonë se, LSDM-ja edhe në ditë feste nuk nguron të lëshojë kumtesa përmes së cilave manipulon popullin. Sipas tyre, LSDM-ja në vazhdimësi ofendon popullin e saj, vlerat tradicionale dhe shtetin e vet.

“LSD është parti e cila në mënyrë të heshtur ka pranuar Deklaratën e Tiranës, me të cilën shkel shtetin. LSD është parti e cila aktivisht punon për realizimin e Deklaratës së Tiranës. Ata janë të gatshëm që me çdo çmim të vijnë në pushtet, madje edhe duke realizuar skenare të dhunshme për shkeljen e vullnetit të qytetarëve”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *