Home / Kryesoret / VMRO: LSDM-ja punon kundër popullit maqedonas

VMRO: LSDM-ja punon kundër popullit maqedonas

Përmes një kumtese me shkrim VMRO-DPMNE-ja ka akuzuar LSDM-në se po punon kundër popullit maqedonas.

“Krimineli Zaev dhe banda rreth tij është e pamatur. Duan t’i heshtin të gjithë ata të cilët flasin kundër Deklaratës së Tiranës dhe të cilët e kanë demaskuar tradhtinë e tyre. Ka premtuar dygjuhësi, debat për himnin, flamurin dhe stemën. Ka premtuar ndryshim të kartëmonedhave, uniforma dygjuhëshe dhe federalizim. Ka premtuar funksione shtetërore dhe me heshtjen i ka aprovuar të gjitha ofendimet dhe ka mohuar identin maqedonas”, thuhet mes tjerash në komunikatë.

Sipas VMRO-së në panik janë edhe mediumet e kontrolluara nga LSDM/Soros-i.

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *