Home / Lajme / Kronika e zezë / Vrasja e shqiptarit në Greqi, rrëfen dëshmitari: Gjatë rrugës në spital ishte gjallë dhe rënkonte

Vrasja e shqiptarit në Greqi, rrëfen dëshmitari: Gjatë rrugës në spital ishte gjallë dhe rënkonte

Mediat greke ka publikuar te tjera detaje lidhur me vrasjen e 35 vjeçarit shqiptar. Sipas tyre behet e ditur se i riu ishte me origjinë nga Vlora.

Në vendin e ngjarjes policia gjeti dhjetëra gëzhoja. Lidhur me ekzekutimin e tij, policia greke tha se ka disa pista, ku më e mundshmja është ajo e larjes së hesapeve mes bandave, pasi në skedat e autoriteteve viktima rezulton si i implikuar në trafikun e drogës. Por hetimi është shtrire edhe në pistën e konkurrencës, pasi 35­-vjeçari kishte një pikë shitje automjetesh dhe kohët e fundit kishte pasur disa konflikte me konkurrentët e tij.

“Protothema.gr” shkruan se ai ishte tregtar dhe baba i dy fëmijëve, teksa u gjet i vrarë mbrëmjen e kaluar në Menidhi (Athinë).Një dëshmitar okular shprehet se:“Rreth orës 22:00, “afër dyqanit tim në rrugën Papaflessa, janë dëgjuar disa krisma dhe sapo ndodhi kjo një klient i dyqanit tim doli për të parë se çfarë ka ndodhur. Plumbat kishin qëlluar një makinë të tipit Lancia, ku gjendej shqiptari”.

Ndërsa një dëshmitar tjetër që e ndihmoi për ta dërguar shqiptarin në spital, rrëfen se si veproi. “Sapo e pashë që ai ishte i plagosur, u futa me vrap në makinën e tij dhe i kontrollova impulsin për ta parë nëse ishte gjallë, dhe pasi verifikova që ishte gjallë, e vendosa në makinën time së bashku me djalin tim dhe dy shokë.

Gjatë rrugës që po e dërgoja për në spital, ai ishte akoma gjallë dhe po rënkonte”, tha me tej. Gjithashtu ai shprehet se shqiptari ishte një njeri i qetë dhe nuk dihen motivet përse është vrarë./Panorama

Gjithashtu lexo

28 vjeçarja shqiptare që u dogj në azil, vetë ia vuri flakën objektit

Gruaja 28-vjeçare nga Shqipëria, e cila u gjet e vdekur pas shpërthimit të zjarrit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *