Home / Lajme / Maqedoni / Wallstrom: Kryetari i ri i Kuvendit duhet të respektohet

Wallstrom: Kryetari i ri i Kuvendit duhet të respektohet

Në vazhdën e reagimeve të shumta në lidhje me situatën e krijuar në Maqedoni ka reaguar edhe ministrja e punëve të jashtme të Suedisë, Margot Wallstrom, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ajo nëpërmjet rrjetit social Twitter ka kërkuar që kryetari i ri i Kuvendit duhet të respektohet.

“Kryetari i porsazgjedhur duhet të respektohet, qeveria e re e formuar nga shumica parlamentare duhet të zbatoj reformat urgjente”, ka shkruar Wallstrom.

Përndryshe përzgjedhja e Talat Xhaferit si kryetar i ri i Kuvendit është përshëndetur edhe nga zyrtarë të lartë të BE-së dhe SHBA-së.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *