Home / Lajme / Botë / Xhiping në bisedë telefonike me Tramp apelon përmbajtje për çështjen për Korenë Veriore

Xhiping në bisedë telefonike me Tramp apelon përmbajtje për çështjen për Korenë Veriore

Presidenti kinez Ksi Xhiping kolegut amerikan Donald Tramp i bri me dije se shpreson se të gjitha vendet do të tregojnë përmbajte rreth çështjes për Korenë Veriore dhe se Kina kundërshton çfarëdo lloj veprimtarie që është në kundërshtim me rezolutat e Këshillit të Sigurisë të KB-së, njoftuan mediat britanike, duke iu referuar mediave kineze.

Lideri kinez, në një bisedë telefonike me Tramp, gjithashtu, tha se të gjitha vendet duhet të shmangin veprimtaritë që të çojnë drejt rritjes të tensioneve, theksoi televizioni kinez shtetëror.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *