Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Me partitë politike shqiptare takohem çdo ditë

Zaev: Me partitë politike shqiptare takohem çdo ditë

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka pohuar se ka takime të përditshme me partitë politike shqiptare që e përbëjnë shumicën parlamentare,

Në lidhje me takimin e sotëm, Zaevi dhe Ahmeti kanë folur për përfshirjen, ose jo, në diskutimet që zhvillohen në Kuvendin e Maqedonisë.

Zaev theksoi se me vëmendje i përzgjedhin veprimet që të mos shkaktojnë incidente apo shqetësime të qytetarët, duke shtuar se punohet për të kontribuar në transferimin e qetë të qeverisjes, fillimisht përmes ç’bllokimit të Kuvendit.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *