Home / Kryesoret / Zaev-Romeo: Të ç’bllokohen proceset demokratike në Maqedoni

Zaev-Romeo: Të ç’bllokohen proceset demokratike në Maqedoni

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, priti në takim ambasadorin italian në Shkup, Carlo Romeo, me të cilin diskutuaun për krizën e tanishme politike në vend,

Siç bëjnë të ditur nga LSDM-ja, bashkëbiseduesit konstatuan nevojën e ç’bllokimit të proceseve demokratike, që janë në interes të qytetarëve dhe të stabilizimit dhe perspektivës së Maqedonisë.

Temë bisede kanë qenë edhe pasojat dhe rreziqet që mund të vijnë nga vazhdimi i mëtutjeshëm i krizës politike që mund të zgjidhet me transferimin e pushtetit.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *