Home / Kryesoret / ZENDELI: BDI ISHTE PARTNER I VMRO-SË, S’MUND TË JENË TË PASTËR

ZENDELI: BDI ISHTE PARTNER I VMRO-SË, S’MUND TË JENË TË PASTËR

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli, duke diskutuar për përgjegjësinë e BDI-së në krimet dhe keqpërdorimet e qeverisë së kaluar, tha se nuk mund të besojë që funksionarët e BDI-së të kenë qenë të pastër derisa kanë qenë partner të VMRO-DPMNE-së. “Unë nuk dua të paragjykoj sepse jam edhe jurist me profesion. Unë si politikan dhe qytetarë nuk mund të besoj se funksionarët e BDI-së kanë qenë në atë qeverisje dhe tash funksionarët e BDI-së të mos jenë në ato bomba dhe në ato procese. E përsëris nuk dua të paragjykoj kur nuk shoh fakte”, tha Zendeli në emisionin e mbrëmshëm “Arena” në Tv Shenja.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *