Home / Kryesoret / Zënka dhe tone të ashpra mes deputetëve të VMRO-DPMNE, Veljanovski godet Dimovskin

Zënka dhe tone të ashpra mes deputetëve të VMRO-DPMNE, Veljanovski godet Dimovskin

“Nëse nuk ju pëlqen që unë udhëheq me seancën, ejani ju në karrigen time”, kështu i ka thënë kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendin të Maqedonisë, Trajko Veljanoski deputetit të VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski pasi që ky i fundit u provokua dhe reagoi pasi që Veljanoski ia ndali mikrofonin bashkëpartiakut të tij, Nikolla Miceski

Tonet e ashpra janë vërejtur edhe rreth shkeljes së procedurës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *