Home / Lajme / Maqedoni / Zjarri në Karadak ka vazhduar edhe mbrëmë (Foto)

Zjarri në Karadak ka vazhduar edhe mbrëmë (Foto)

Për dy ditë malet e Karadakut janë duke u djegur dhe askush nuk ka reaguar ndaj kësaj gjendje.

Brigada e zjarrfikësve ka vazhduar të ”luftojë” me zjarrin por ata janë ankuar për mungesë stafi dhe mungesë të mjeteve për fikjen e zjarrit.

Edhe mbrëmë por edhe sot ka vazhduar djegia e drunjëve dhe pishave.

Nga Drejtoria për shpëtim kanë kërkuar ndihmë nga të gjithë institucionet tjera.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *