Home / Lajme / Botë / Zvicra konfiskon armët e destinuara për Kosovë

Zvicra konfiskon armët e destinuara për Kosovë

Rojet kufitare zvicerane kanë zbuluar dy shkelje të legjislacionit të armëve javën e kaluar në Bazel.

Në rastin e tyre, roja kufitare bëri të ditur se në vendkalimin kufitar Hiltalingerstrasse janë gjetur katër armë paintball dhe pajisje të tjera, raporton ‘20min.ch’,përcjellë albinfo.ch.

Shofere ishte një grua zvicerane 34-vjeçare, që nuk kishte leje të importit. Ajo ka thënë se armët ishin të destinuara për Kosovë dhe Zvicra ishte vetëm vend transit.

Megjithatë, ky justifikim nuk e lë atë pa përgjegjësi. Ajo ka marrë një vërejtje për shkeljen e ligjeve për armët.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *