Home / Sport / Zyrtare: Bentancur te Juventusi

Zyrtare: Bentancur te Juventusi

Juventus e ka konfirmuar blerjen e mesfushorit të talentuar të Boca Juniors, Rodrigo Bentancur.

Transferimi i uruguaianit është arritur për shifrën e 9.5 milionë euro që do të paguhen në dy vite,

Një shumë e caktuar do të paguhet varësisht paraqitjeve të lojtarit dhe arritjeve të tij.

Por Boca Juniors do të përfitojë 50 për qind të transferimit të lojtarit nëse ai kalon në ndonjë klub tjetër.

Juventusi dhe lojtari kanë nënshkruar kontratë pesë vjeçare.

Ai do të fillojë të luajë nga 1 korriku i vitit 2017 deri më 30 qershor 2022.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *