Home / Lajme / Kronika e zezë / 11 të vdekur pas stuhisë në Moskë

11 të vdekur pas stuhisë në Moskë

Të paktën 11 persona kanë vdekur pasi një stuhi e fuqishme goditi kryeqytetin e Rusisë, Moskën, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Qindra pemë janë shkulur nga erërat e forta, dhe më shumë se 50 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Sipas raportimeve lokale është bërë e ditur që kabllot elektrike në Moske kanë ngelur të dëmtuara, pasi qyteti u godit nga erëra të forta dhe shi të ashpër.

Kjo shënon stuhinë më vdekjeprurëse në këtë qytet për më shumë se 100 vjet.

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *