Home / Lajme / Botë / 21 vjeçari digjet për vdekje gjatë protestave në Venezuelë

21 vjeçari digjet për vdekje gjatë protestave në Venezuelë

Protestuesit antiqeveritarë në Venezulë thonë se një hajdut i dyshuar dhe një student i universitetit humbën jetën në ditën e 50-të të demonstratave.

Orlando José Figuera, 21 vjeç, pësoi djegie në 80% të trupit , pasi u përfshi në flakë gjatë protestave në Caracas të shtunën.

Ministria e Brendshme dhe e Drejtësisë thanë  se ai kishte vuajtur nga plagët.

Edy Alejandro Teran Aguilar vdiq nga një plagë me armë zjarri, duke e çuar në 48  numrin e përgjithshëm të të  vrarëve në protesta  gjatë ditëve të fundit.

Gjithashtu lexo

Në Zvicër hapet akuariumi më i madh në Evropë (Video)

Në Lozanë të Zvicrës është hapur akuariumi më i madh në Evropë me ujë të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *