Home / Lajme / Botë / 22-vjeçarja ndalohet në aeroport, shokohet policia kur e kupton se ku i kishte fshehur 3 kilogramë kokainë (Foto)

22-vjeçarja ndalohet në aeroport, shokohet policia kur e kupton se ku i kishte fshehur 3 kilogramë kokainë (Foto)

Aeroporti i Bogotas në Kolumbi është përballur me një situatë të pazakontë, duke ditur faktet për drogërat në këtë shtet.

Pasi i është bërë skanimi një gruaje nga Hondurasi, si procedurë e rregullt në çdo aeroport të botës, në trupin e saj është dalluar një substancë e dyshimtë.

E pabesueshme, por gruaja kishte plot 3 kilogramë kokainë në impiantet e gjoksit të saj.

Ajo po udhëtonte drejt Spanjës, pro sa keq që udhëtimi i saj u ndërpre nga rrezet e skanimit.

Pas ekzaminimeve nga sigurimi i aeroportit, në gjoksin e 22-vjeçares u gjet një substancë narkotike e panjohur dhe e lëngshme, çka shtyu zyrtarët të bëjnë testet dhe analizat, ku më pas rezultoi se substanca e lëngshme ishte e llojit të kokainës dhe e gatshme për t’u përpunuar, transmeton mapo.

 22-vjeçarja u arrestua në vend nga autoritetet kolumbiane dhe akuza është “kontrabandimi i drogës”, por pyetja është si do ja bëjë vajza me gjoksin tani që i duhet ta heqë “kokainën” prej tyre?!

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *