Home / Kryesoret / 30 ditë paraburgim për huliganët që sulmuan Selën

30 ditë paraburgim për huliganët që sulmuan Selën

Gjykata Penale mbrëmë vonë u ka shqiptuar nga 30 ditë paraburgim për djalin dhe babain, të cilët janë të dyshuar për tentim-vrasje të deputetit Ziadin Sela më 27 prill të këtij viti,

Të dyshuarit janë në burgun hetues. Prokuroria Themelore Publike dje e ndërroi vendimin për Kire Georgievskin dhe babain e tij. Të dy fillim akuzoheshin për pjesëmarrje në turmë, ndërkaq tani për tentim-vrasje.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *