Home / Lajme / Maqedoni / 5 vjeçarja goditet nga makina në Tetovë

5 vjeçarja goditet nga makina në Tetovë

Nën rrugën “Todor Cipovski-Merxhan” në Tetovë, dje pas dite një veturë “Opel Astra” me targa të Tetovës, i drejtuar nga një 31-vjeçari P.V nga f.Falishte ka goditur një vajzë 5-vjeçare (këmbësore) nga fshati Lacë, njofton SPB-Tetovë.

Vajza e plagosur me një automjet tjetër është transferuar në spitalin e Tetovës dhe pas ndihmës mjekësore është lëshuar për në shtëpi.

Në vendin e ngjarjes është bërë inspektimi për të dhënë një pasqyrë dhe shkaku i aksidentit, fillimisht thuhet se aksidenti ka ndodhur nga shpejtësia e pa përshtatur apo tejkalim shpejtësie.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *