Home / Kryesoret / 67 deputetë kërkojnë nga Gazeta Zyrtare që të publikohet zgjedhja e Talat Xhaferit për kryetar Kuvendi

67 deputetë kërkojnë nga Gazeta Zyrtare që të publikohet zgjedhja e Talat Xhaferit për kryetar Kuvendi

Shumica parlamentare ka dërguar kërkesë deri te Gazeta Zyrtare që të publikohet zgjedhja e Talat Xhaferit për kryetar të Kuvendit,

67 nënshkrime janë verifikuar në arkivën e Kuvendit dhe pritet që të ndodhë hapi i radhës në mënyrë që edhe zyrtarisht, Talat Xhaferi të merr pushtetin në Kuvend.

Nga kabineti i Xhaferit thonë se nuk presin pengesa pasi që vendimi për zgjedhjen e tij është nënshkruar edhe nga Ferid Muhiq e Goran Misovski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *