Home / Kryesoret / OENEUM ORGANIZON FESTIVALIN BALLKANIK TË POEZISË – (VIDEO)

OENEUM ORGANIZON FESTIVALIN BALLKANIK TË POEZISË – (VIDEO)

Shoqata e shkrimtarëve “Oeneum” më 19 dhe 20 Maj në Tetovë organizon festivalin Ballkanik të poezisë “Pranvera Poetike Tetovare”, me këtë rast kryesia e shoqatës së shkrimtarëve “Oeneum” në një konferencë me gazetarë ka shpalosur agjendën e aktiviteteve që pritet të organizohen në kuadër të festivalit “Pranvera Poetike Tetovare”, njofton Televizioni Koha.

Ndryshe me organizimin e këtij festivali Ballkanik shoqata e shkrimtarëve “Oeneum” nga Tetova ka tejkaluar kufijt vendor pasiqë në këtë festival Ballkanik pjesëmarrjen e tyre e kanë konfirmuar poet nga disa shtete të Ballkanit si nga Turqia, Shqipëria, Kosova Bullgaria dhe kështu me rradhë. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *