Home / Kryesoret / A do të ketë zgjedhje lokale apo jo , takimi i liderëve i pashmangshëm!?

A do të ketë zgjedhje lokale apo jo , takimi i liderëve i pashmangshëm!?

Që të përcaktohet një datë për mbajtjen e Zgjedhjeve lokale, është duke u përgatitur një takim në mes liderëve të partive parlamentare, transmeton Gazeta Express.

Për shkak të krizës politike dhe mosfunksionimit të Kuvendit, vendi mun të futet në një bllokadë totale pas 15 majit, datë kur edhe u skadon mandati aktual kryetarëve të komunave dhe këshillave komunal.

Ky takimi mes liderëve politikë do të synojë që të bëjë ndryshime në Ligjin Zgjedhor dhe të vendosur një datë kur do të mbahen zgjedhjet lokale.

“Ky takim mund të ndodhë sot (më 12 maj), ose në fundjavë.”, thotë një funksionar i lartë i LSDM-së, për Dnevnik.

Poashtu edhe Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim. Ali Ahmeti ka konfirmuar sërisht për një takim të domosdoshëm në mes të liderëve të partive parlamentare në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *